Centrum Inicjatyw Społecznych

OPS

PUP

"LEPSZE JUTRO"


 

 AKCJA WOLONTARIACKA

„LEPSZE JUTRO”

Akcja Wolontariacka – „Lepsze Jutro” polega na zbiórce wszelako ujętych rzeczy nadających się do użytku w lokalu mieszkalnym, z naciskiem na „nadające się”. Zgodnie z zamysłem Akcji – „Lepsze Jutro” zbieramy: meble, urządzenia domowe, sprzęt elektroniczny, zabawki, narzędzia domowe, farby do ścian (nowe), taśmy klejące (nowe), folie ochronne (nowe), zestawy malarskie, środki czystości, itp. „Lepsze Jutro” ma na celu zmianę wystroju lub odświeżenia pokoju, bądź mieszkania najuboższych mieszkańców naszego miasta.

Poprzez przemiany zaistniałe w mieszkaniu, ludzie mogą zmienić swój sposób myślenia. Kiedy człowiek podzieli się czymkolwiek z innym człowiekiem, będzie czuć gest spełnienia dobrego uczynku- Chorzowianin dla Chorzowianina. W tych czasach trudnych powinniśmy trzymać się razem.

Zmiany, jakie zaistnieją, mogą spowodować, iż „napięcie” pomiędzy klasami społecznymi zostanie złagodzone. Osoby, które zostaną obdarowane przeprowadzą zmiany pod kątem odświeżenia mieszkania, może to przyczynić się do zmniejszenie uczucia „niesprawiedliwości społecznej”. Najubożsi mieszkańcy Chorzowa przekształcając swoje „cztery kąty” mogą docenić swój wysiłek włożony w remont i sprawić, że ich serca napełnią się nadzieją, że czeka ich jeszcze coś dobrego w życiu. Rodzina wyposażona w nową rzecz podarowaną może udoskonalać dalsze etapy swojego życia. Osoba obdarowana jakimiś przedmiotami, która zacznie zmieniać swój lokal zrozumie, że warto pracować, gdyż są zauważalne efekty.

Wiele osób patrzy na świat irracjonalnie nie wierząc w swoje możliwości, gdyż ma złe wzorce z przeszłości. Czas to zmienić, czas na Akcję Wolontariacką „Lepsze Jutro”.

Pozdrawiam

Piotr Hadamik